Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Zındık
· Sahîfe
· Salih
· Fasık
· Nesh

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Enne Fulânen Kale
· İmâm
· Lâ Yesbut Fıhı Şey
· Matrûhu'l-Hadîs
· Mustahrecât
· Ricâluhu Sikât
· Sadûkun Lehû Evhâm
· Sahâbiye
· Sâhîb
· Şurûtu’r-Rivâye
· Tedlîsu't-Tesviye
· Uşarî

Son Okunanlar
· Sunâ'iyyât
· Meşkûk
· Cerh Sebepleri
· Ve'l-Lafzu Lehu
· Harm
· Vaddâ'un
· 1. Önsöz
· Cerh Ve Tadil Lafızları
· Rikak
· Sadûkun



Tüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Sunâ'iyyât

“İkili” anlamına gelen sunâ'î'nin çoğulu olup son ravi ile Hz. Peygamber (s.a.s) arasında iki ravi olduğu halde uluv hasıl olan isnadlara ve böyle isnadlarla rivayet edilen hadislere denir.

İmam Mâlik'in el-Muvata'ındaki hadislerin bir kısmı sunâ'iyyât denilen türdendir ve kendisiyle Hz. Peygamber arasında bir tabiî (Nafi), bir de sahabî (İbn Ömer) olan âlî isnadla rivayet edilmiştir.


13.02.2009 tarihinden beri 4166 defa okundu. Son takip: 03.07.2020 - 08:57


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.



· Nushatu'l-Asl · Adâletu's-Sahâbe · Ziyadetu's-Sika · Rical · Mutekaribu’l-Hadîs · İstifada · Vahin · Eceztu Leke (Li Fulân) Mâ Sahha Ve Ma Yesihhu Min Mesmû'âtî · Muttefekun Aleyh · Gayru Sika Ve La Me’mûn · İttihâm Bi'l-Kizb · Hazâ Min Hadîsi · Enbe'enâ Fulân Kırâ'aten Aleyhi Ve Ene Esme'u · Şedîdu'd-Da'f · Enşedenâ Fulân Kırâ'aten Aleyhi · Adlun · Leyse Bi's-Sika · İcaze Li’l-Mıtayyen Bıl-Mechûl · Sadru’l-Hadîs · Emâlî · Zabt-ı Kitab · Tashîh · Asl · Es-Sâbık Ve'l-Lâhık · Cemâ'at · Ashâbu'l-Ulûf · Mevâlî · Eceztu Li-Kulli Vahidin (Ahadin) · Garîb-i Nisbî · Mudrec · Şâfehenî Bi'l-İcâze · Sadûkun Yuhti'u · Ve'l-Lafzu Lehu · Fuhşu'l-Ğalat · Haddesenâ Mukâtebeten · Es-Sunne · Sâhibu'l-Kitâb · Leyyinun · Muttasıl · Akvâl · Leyse Bi-Merdiyy · Ravâhu · Kalîlu'l-Hadîs · Ashâbu's-Suneni'l-Erba'a · Sevk · Lahn · Merfû'an · Yukalu · Eceztuke İn Şi'te · İhtisâru'l-Hadîs
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Tedvînu'l-Hadîs · Alâmetu'd-Darb · Tebe'u't-Tâbi'în · Şuzûz · Sadûkun Yuhti'u · Garîbun Metnen Ve İsnâden · Sâlih Li'l-İ'tibâr · Leyse Bi-Hucce · Hadîsi İlâhî · El-Hadîse Bi-Tûlihî · Takyîdu'l-Kitâb · Ehlu'l-Hadîs · Eceztu Leke (Li-Fulân) Me'şte-Melet Aleyhi Fihristî Hâzihî · Usûl-ü Hadis · Yervi'l-Menâkîr · Haber-i Mütevâtir · Nâsih · Tazbîb · Kitâbu'l-Ğarîbeyn · Akvâl · Me'sûr · Sadûkun Teğayyera Bı-Ehara · Vasatun · Lâ Yesbut Fıhı Şey · İsmâ · Aşere-i Mübeşşere Ashabı · Muşeddid · Ashâbu'l-Mi'în · Tâlîb · Yekzibu · Elfâz-ı Câzime · Ricâluhu Sikât · Yu'teberu Bi-Hadîsihî · İlm-i Nazarî · Enbe'enâ Muzâkereten · Sahâbî Mürseli · Eceztuke İn Eredte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber