Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Sahîfe
· Zındık
· Salih
· Fasık
· Nesh

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Mubtedi'a
· İntiâ'u's-Sened
· Leyyinu'l-Hadîs
· Mâ Akrabe Hadîsehu
· Merdûd Âhad
· Min...İlâ
· Muştebih Maklûb
· Mutarrahu'l-Hadîs
· Rivayet Bi'l-Lafz
· Sadûkun İn-şâ'allah
· Sadûkun Teğayyera Bı-Ehara
· Sahâbî

Son Okunanlar
· Vahin Bi-Merra
· Kırâ'a Ale'ş-Şeyh
· Kibâr-ı Tâbi'în
· An'ane Mursele
· Kezzâbun
· Mine's-Sunne Kezâ
· Cerh-i Müfesser
· Keza
· Etrâf
· Kâdiha



Tüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Vahin Bi-Merra

“Büsbütün zayıf demek olup cerh lafızlarındandır. Cerhin nisbeten ağırına delalet eden dördüncü mertebesinde bulunanlardandır.

Kaide olarak cerhin dördüncü mertebesinden başlamak üzere daha ağır ve en ağırlarına delalet eden mertebelerde yer alan lafızlarla cerhedilen ravilerin Hadîsleri ne yazılır, ne itibar için dikkate alınır, ne de başka Hadîsleri destekleyecek şekilde şahid addedilir. Buna göre cerh ve ta'dil alimlerinin vahin bi-merra hükmüyle cerhettikleri ravilerin Hadîsleri de hiçbir şekilde dikkat nazarına alınmaz.


12.02.2009 tarihinden beri 6036 defa okundu. Son takip: 20.01.2022 - 10:20


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.



· Mesânîd · el-Kutubu's-Selâse · Kesret-i Galat · Yu'teberu Bi-Hadîsihî · Musâfaha · Eczâ'u'l-Hadîs · Mutâba'a Kasıra · Yuda'afu · Kuna · Rumiye Bi'l-Ahaveyn · Ulûm-u Hadîs · Nushatu'l-Asl · Esahhu Mâ Câ'e Fi'l-Bâb · Zabıt · Hadîs-i Rabbanî · Ahbâr · Sahîh Muttefak Aleyh · Ashâbu'l-Hadîs · El-fiten Ve Eşrâtu's-Sâ'a · Ale'l-Mesânîd · Nebbe'enâ Fulan Kıra'aten Aleyh · Adlun Hâfizun · Dabt · İntihâ · Leyse Bi Me’mûn · Meratibu's-Sahîh · Tebe'u't-Tâbi'în · Hâzihî Rivayeti · Ta'lîk Meczûm · Zekera Lî Fulân · Âdâbu'ş-Şeyh · Hakk · Mu'cem · Yurvâ · Eceztu Li-Men Edreke Zemânî · Fer · Ev Mâ Eşbehe Hazâ Mine'l-Elfâz · Etbâ'u't-Tâbi'în · İhtilât · Ev Kemâ Kale · Tashîhu'l-Kutub · Lâ A'rifu Lehu Aslen · Eceztu Leke (Lekum) Cemî'a Mesmû'âtî · Şeyhun · El-Etbâ · Uhbirtu An Fulân · Sadûkun Teğayyera Bı-Ehara · Ma'nen Rivayet · Fâsıku't-Te'vîl · Asar
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Zenadıka · Sünen Tirmizî · Dabtu'l-Kitâb · Hayrun · Ziyâdâtu's-Sikât · Ashabu's-Sunen · Nakale-i Hadîs · Lâ Ahade Esbetu Minhu · Tedlîsu's-Şuyûh · Muhtelit · İle's-Sıdkı Ma Huve · Vakf · Tesviye · Sebebu'l-Hadîs · Sebtun-Hafizun · Kutub-i Sitte · Min...İlâ · Şekkun Mine'r-Râvî · Mursil · Fe'ale Fulân · Etbâ'u't-Tâbi'în · İbdâl-i Nazil · Elkâb · Sadûkun Teğayyera Bı-Ehara · Rivâyetu'l-Akrân · Şâfehenî Bi'l-İcâze · Şekku’r-Râvî · Rivayet Şartları · İntiâ'u's-Sened · Tusâ'iyyât · el-Kutubu'l-Erba'a · Muztarıbu'l-Hadîs · Tirmizî · Terekûhu · Mukâtebe Makrûne Bi'l-İcâze · Mudelles Anh · Eda Sığaları

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber