Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Sahîfe
· Zındık
· Salih
· Fasık
· Nesh

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Merdûd Âhad
· Ev Şibhehû
· Kalîlu't-Tahdîs
· Tusâ'iyyât
· Zabt-ı Kitab
· Belağahû
· Buldâniyye
· Du'ife
· El-Hadîse Bi-Tûlihî
· Hadîsi İlâhî
· İcâze Âmme Mukayyede
· Lehû Mâ Yunker

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Metâ'in-i Aşere
· Rivâyetu'l-Âbâ Anil-Ebnâ
· Ahkâm Hadîsleri
· Cerh Sebepleri
· Etbâ'u't-Tâbi'în
· Me’mûn
· İlm-i Ahbâr
· Avâlî
· Sünen Ebî DâvudTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 5155 defa okundu. Son takip: 27.11.2022 - 11:13


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Yervîhi · Kutub-i Sitte · Şeyh · Esma Ve Kunâ · İsnad · Eceztuke İn Şi'te · Mukarebu'l-Hadîs · Mu'allil · Haddesenâ Fulân Bi-Kırâ'atı Aleyhi · Vasiyye Bi'l-Kitâb · Edeb · Rivayet Bi'l-Lafz · Eser · Menşe' · Cemâ'a · Telkin · Sünnet · Lâ Yus'elu Anhu · İntiâ'u's-Sened · Sahabe · Ef'âlu'r-Resûl · Tesmiyetu'r-Ruvât · Muhtelifu'l-Hadîs · Ahfaz · İcâze Mücerrede Ani'l-Munâvele · Haddesenâ İcazeten · Nuhinâ An Keza · Âdâbu't-Tâlib · Tefsir · Lehû Mâ Yunker · 0. Sözlük Hakkinda · Gaflet · Kurie Aleyhi Ve Huve Yesme'u · Semi'tu Fulânen Yekûlu · Talebu'l-Hadîs · Sad-Ha · Lem Ekıf Lehu Alâ Asl · Mustedrek · Yunkeru Merre Ve Yu'rafu Uhrâ · Rical · Atraf · Usûlu'l-Hadîs · Verede Ani'n-Nebî · Ravav Anhu · Aşere-i Mübeşşere Ashabı · İttisal · Fîhi Mekalun · Tahammulu'l-Hadîs · Udûl · Ashâbu'l-Bıd'a
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Fîhi Ednâ Mekal · Ev Nahvehû · Ye'ti Bi'l-Acâ'ib · Fîhi Lînun · el-Kutubu'l-Erba'a · El-Erba'a · Hadîsuhû Munker · Sükût Tedlîsi · Leyse Bi-Merdiyy · Reddû Hadîsehû · Leyse Lehu Aslun · Ma'lûl · Te'nîn · Hafî İnkıta · Kara'tu Alâ Fulân · Sahîhu’l-Hadîs · Esbâbu Vurûdil-Hadîs · Müselsel Bi'l-Kavl · Istılâhât-ı Hadîsiye · Nahvehû · Usûl-ü Hadis · Ulûmu'l-Hadîs · Lem Yesıhh · Sikatun · Muttehem Bi'l-Kezib · Munâvele Mücerrede Ani'l-İcâze · Haber-i Aziz · İ'lâmu'ş-Şeyh · Ehlu'l-Hadîs · Ashâbu's-Suffe · Sâdıka · Meçhulün · Mucma' Alâ Terkihî · Kunâ Mufrede · Bedel-i Nazil · Lâ Yu’rafu Lehu Aslun · Fîhi Nazarun

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber