Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Zındık
· Sahîfe
· Salih
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Mucîz
· Ta'lîku'l-İcâze
· İlle Gâmıda
· Sikatun-Mutkinun
· Yurvâ
· Esahhu Mâ Câ'e Fi'l-Bâb
· El-Kutubu’s-Seb’a
· Merâtibu'l-Cerh
· Subâ'iyyât
· Takyîdu'l-Kitâb
· Yerfau'l-Hadîse
· İcâzetu’l-Mucâz

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Hadara
· Me’mûn
· Mudevvenât
· Yehimu Fî Hadîsihî
· Rical
· Şehâdet
· Umirnâ Bi-Kezâ
· Tedlîsu's-Sukût
· TaktîTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 4298 defa okundu. Son takip: 19.01.2020 - 07:30


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· İstinbâtu'l-Ahkâm · Fukahâ-Yı Seb'a · Reddû Hadîsehû · Terceme · Zabt · Hükmen Merfû · Mustemlî · İhve Ve Ahavât · Kale Fulân · Enne Fulânen Haddesehu · Dabtu'l-Kitâb · Ziyâdâtu's-Sikât · Sahâbî · Ruvîye An Fulân · Muttehem Bi'l-Kezib · Lâ Ahade Esbetu Minhu · Fî Hadîsihî Şey'un · Âlî İbdâl · Şekku’r-Râvî · İhtisâr-ı Hadis · Sıhhat Şartları · Kezzâbun · Sahîfe · Maklûb · Leyse Bi's-Sika · Sikatun · İlmu'l-Hadîs · Yervi'l-Menâkîr · Hasenu'l-Hadîs · Cerh Ve Tadil Lafızları · Vehim · Merfû' Mürsel · Lâ Yesbut Fıhı Şey · Fer · Sebtun-Sebtun · İstişhad · Vâcîd · Er-Rıhle Fî Talebi'l-Hadîs · Sudâsiyyât · Haddesenâ Fulân Kıra'aten Aleyhi · Yebluğu Bihi · Nehâ · Ev Kemâ Kale · Fısk Bi'l-Bid'a · Kalîlu't-Tahdîs · Sahîh Li-Zâtihi · Haddesenî Men Lâ Ettehimu · Töhmet-i Kizb · Hadis Tedvini · Eceztu Li-Men Kale La İlahe İllallah
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Âbâ Ve Ebnâ · Ercahu'l-Esânîd · Şemâ'il · İlle Gâmıda · Tekaddum-u Vefat · Lem Ekıf Aleyhi · Tedlîsu'l-Bilâd · Mâ Akrabe Hadîsehu · Esahhu Mâ Câ'e Fi'l-Bâb · Sahîh Li-Zâtihi · Merâtibu'l-Cerh · Haddesenâ Fulân Kırâ'aten Aleyhi Ve Ene Esme'u · Kalb Fi's-Sened · Mucâz · Ashâb · Garîbi'l-Meşhûr · Muşebbeh · Mutekaribu’l-Hadîs · İ'câm · Lâ A'rifu Lehu Nazîrun Fid-Dünyâ · Hisân · İmâm · Habberenâ · Hayrun · Şurûtu'l-Mutevâtir · Alâmetu'd-Darb · Darîr · Mütevatir-i Ma'nevî · Mevdu’u’l-Metn · Sebtun-Sikatun · Haddesenâ Muzâkereten · Esahhu'l-Kutub · Nehâ · Şurûtu’r-Rivâye · Sikatun-Mutkinun · Sahâbiye · Kunâ Mufrede

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber