Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Zındık
· Sahîfe
· Salih
· Fasık
· Nesh

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Enne Fulânen Kale
· Sâhîb
· Tedlîsu't-Tesviye
· İmâm
· Lâ A'rifuhu Bi-Hâze'l-Lafz
· Lâ Yesbut Fıhı Şey
· Matrûhu'l-Hadîs
· Mustahrecât
· Ricâluhu Sikât
· Sadûkun Lehû Evhâm
· Sahâbiye
· Şurûtu’r-Rivâye

Son Okunanlar
· Mudevvenât
· Fulân Yus'elu Anhu
· Lâ Yutâbâ' Alâ Hadîsihî
· Hasen-Sahîh-Garîb
· El-Etbâ
· Muhtalak
· Uluvv-u Nisbî
· Sadûkun
· Sahîfe
· LahnTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 4517 defa okundu. Son takip: 04.07.2020 - 01:23


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Mukillîn-i Sahabe · Enşedenâ · Metrûku'l-Hadîs · Bedel-i Nazil · Hazâ Min Hadîsi · Âdâbu'ş-Şeyh · Yerfa'uhû · Âbâ Ve Ebnâ · Yervîhi · Ahvâlu'r-Ruvât · Muvâfakati Mukayyede · Dâbıt · Adâletu'r-Râvî · El-fiten Ve Eşrâtu's-Sâ'a · Cerh · Ashâbu'l-Aşerât · Müzâkere · Lâ Yuktebu Hadîsuhû · Lâ ... İlâ · Alâmetu'd-Darb · Ecvedu'l-Esânîd · Nebbe'enâ · Erba'ûn · Karin · Rivâyetu'l-Âbâ Anil-Ebnâ · Cem · Ale'l-Ebvâb · Müselsel Bi'l-Kavl · Mercûh Aleyh · Ahâdîs · Eceztu Ehle Zemânî · İnfirad · Etbâ'u't-Tâbi'în · Mukâtebe Mücerrede Ani'l-İcâze · Tashîhu'l-Kutub · Tevârih Ve Vefeyât · Rudde Hadîsuhû · Verede Ani'n-Nebî · İcâze Âmme Mutlaka · Eser · Semâ · Ma'nen Rivayet · Ruba’î · Lâ A'rifu Lehu Aslen · Mahfuz · Dâ'ire · Fısk Bi'l-Ma'siye · Tunkiru Merre Ve Ta'rıfu Uhrâ · Lahak · Terceme
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Tedvînu'l-Hadîs · Alâmetu'd-Darb · Tebe'u't-Tâbi'în · Şuzûz · Sadûkun Yuhti'u · Garîbun Metnen Ve İsnâden · Sâlih Li'l-İ'tibâr · Leyse Bi-Hucce · Hadîsi İlâhî · El-Hadîse Bi-Tûlihî · Takyîdu'l-Kitâb · Ehlu'l-Hadîs · Eceztu Leke (Li-Fulân) Me'şte-Melet Aleyhi Fihristî Hâzihî · Usûl-ü Hadis · Yervi'l-Menâkîr · Haber-i Mütevâtir · Mütevatir-i Ma'nevî · Nâsih · Atıf Tedlisi · Tazbîb · Kitâbu'l-Ğarîbeyn · Akvâl · Me'sûr · Tedlîsu'l-Bilâd · Sadûkun Teğayyera Bı-Ehara · Vasatun · Lâ Yesbut Fıhı Şey · İsmâ · Aşere-i Mübeşşere Ashabı · Muşeddid · Ashâbu'l-Mi'în · Tâlîb · Yekzibu · Mubhemât · Elfâz-ı Câzime · Ricâluhu Sikât · Yu'teberu Bi-Hadîsihî

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber