Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Zındık
· Sahîfe
· Salih
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Yurvâ
· İntikâd-ı Esânîd
· Mâ Akrabe Hadîsehu
· Mucîz
· Yebluğu Bihi
· Ecvedu'l-Esânîd
· Lehû Ahâdîs Menâkîr
· Merdûd Âhad
· Rivâyetu'l-Ebnâ Ani'l-Âbâ
· Takyîdu'l-Kitâb
· Yeda'u'l-Hadîse
· Fe'ale Fulân

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Me’mûn
· Rıhle
· İstinbat
· Mudevvenât
· Yehimu Fî Hadîsihî
· Cehâletu'l-Vasf
· Fe'ale Fulân
· Rical
· ŞehâdetTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 4267 defa okundu. Son takip: 15.12.2019 - 02:05


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Menâkib Ve Mesâlib · · Ebu Dâvud · Mevsûl · Esahhu Mâ Câ'e Fi'l-Bâb · Ta'lîl · Leyse Bi Me’mûn · Müzâkere · Kalb Fi's-Sened · Şurûtu’r-Rivâye · Subût · Enbe'enâ · Lâ Be’se Bihî · Garîbun Metnen Ve İsnâden · Belâğât · Ahberanâ Fulân Bi'l-Kırâ'ati Aleyhi · Mercûh Aleyh · Kutub-i Mevdu’at · Şibhu'l-Vad' · Mevzu · Rivâyetu'l-Ebnâ Ani'l-Âbâ · Menba'ul-Kizb · el-Kutubu's-Sitte · Salih · Hükmen Merfû · Esbâbu Vurûdil-Hadîs · İksar-ı Hadis · Tesviye · Kuna · Haddesenâ Fulân Kıra'aten Aleyhi · Eceztuke Ve Li-Evlâdike Ve Li-Akîbike · Refe'ahû · Yenmîhi · Ahberanâ Kitâbeten · Takrîrî Sünnet · Edâ · İcâze Li'l-Mechûl · İsrailiyyât · Mâ A'lemu’ Bihî Be'sen · Ahbâr · Zâhibu'l-Hadîs · Ed'afu'l-Esânîd · Vahiy · Uluvv-u Nisbî · Şeyhun · Haddesenî Gayru Vâhid Min Ashâbinâ · Mursil · Lem A'rifhu · Muttefekun Alâ Terkihî · İbtidâ-yı Sened
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · An'ane · Mubtedî · Tarahû Hadîsehû · Yurvâ · Mâ Akrabe Hadîsehu · Ashâb-ı Suffe · Kara’tu Bi-Hatti Fulân · İlmu Dirâyeti'l-Hadîs · Ta'âlik · Fıkhu'r-Râvî · Tahammulu'l-İlm · Semi'tu Fulânen Bi-Kırâ'atî Aleyh · Garîbun Metnen Ve İsnâden · İsnad Tedlisi · Lâ Yutâbâ' Alâ Hadîsihî · A'demu's-Sıhha · Sebtun · Leyse Bi-Ba'îd Mine's-Savâb · Ashâbu'l-Mi’e · Ademu's-Subût · İlm-i Nazarî · Ahberanâ Münâveleten · Ahrece Anhu · Ahsenu Şey'in Fi'l-Bâb · Akâ'id · Akva'l-Esânîd · Alâmâtu’l-Vaz · Ale'l-Ma'nâ Rivayet · Ale’l-Etraf · Âlî İbdâl · An'ane Mursele · Ashâb-ı Ahruf · İlmu'r-Rivâye · Ev Kemâ Kale · Sikatun · Hasen Li-Aynihî · Dabt

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber