Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Cüz
· Tevâtür
· Salih
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe
· Hafız
· Zındık

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Ricâluhu Sikât
· Şartu Müslim
· Enbe'enâ Fulân Bi-Kırâ'atî Aleyhi
· Hiyârun
· İttefekâ Aleyh
· Mudric
· Muhâlefetu's-Sikât
· Nushatu'l-Asl
· Sadûkun Yehimu
· Sahih-Garib
· Sahîhun Înşa'allah
· Teferrede Bihî Fulân An Fulân

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Mukaribu'l-Hadîs
· Sahîhun İnde Gayrihimâ
· Vav
· Haddesenî Gayru Vâhid Min Ashâbinâ
· İlhâm
· Tevhid Ve Sıfat
· Es-Sunnetu'l-Fi’iliyye
· Ruba’î
· İlle GâmıdaTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 3198 defa okundu. Son takip: 18.08.2017 - 04:53


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Tâlîb · Edâ Lafızları · Ref · Hâzihî Rivayeti · Galat · Eceztu Li'l-Mevcûdîn · Matrûh · Kâle'llâhu Te'âlâ · Mutâba'a Kasıra · Ashâbu'l-Elfeyn · Vahid · Fîhi Lînun · Haddesenâ Sâhibun Lenâ · Nazil İsnad · Ke'ennehû Mushafun · Âkil · Sirkatu'l-Hadîs · Lâ A'rifuhu Bi-Hâze'l-Lafz · Kitâbetu’l-Hadîs · Mucma' Alâ Da'fıhî · Müfesser Cerh · Mutâba'at-ı Tâmme · Sahîh-Garib-Hasen · Şeyh · Teşdîd · Müttefik Ve Mufterik · Garâbet · Zekera Lî Fulân · Ahâdîs · Tevhid Ve Sıfat · Muhtalak · Ecâzenî · Sahibu'l-Bid'a · İnteha'l-Lahak · Yekzibu · Muhâlefetu's-Sikât · Umirnâ Bi-Kezâ · Tecvîd · Garîbul-Metn · Mebde'u's-Sened · Adâletu's-Sahâbe · Sahîfe Semure · Bid'atu'r-Râvî · Müzâkere · Muhbir · Mâ Akrabe Hadîsehu · İrmi Bihî · İlm-i Âsâr · Ahberanâ Racul · Da'afûhu
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Mine's-Sunne Kezâ · Mâ A'lemu’ Bihî Be'sen · Yukalu · Haber-i Aziz · Vecedtu An Fulân · Enne Fulânen Kale · El-Hadîse Bi-Tûlihî · Er-Rıhle Fî Talebi'l-Hadîs · Fîhi Nazarun · Esbât · Menba'ul-Kizb · Âhır · Ma'kûs · Müttefik Ve Mufterik · Ma'nen Mütevâtir · Usûl · Mutâba'at-ı Kasıra · İşkâl · Kesîru'l-Rıhle · Fîhi Şeyun · Muttasıl · İsnad Tedlisi · İlm-i Ahbâr · Sâlih Li'l-İ'tibâr · Kurıe Ala Fulan Ve Ene Esme'u · Sünen Nese'î · Şartu'ş-Şeyhayn · Lâ Asle Lehu · Ferd-i Nisbî · Leyse Bi-Sahîh · İcâze Li’l-Ma'dûm · Lâ Yu’rafu Lehu Aslun · Gayru Sika Ve La Me’mûn · Lem Yutâbâ Aleyhi · Harm · E'imme Hamse · Sarık

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber