Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Zındık
· Salih
· Sahîfe
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Istılâhât-ı Hadîsiye
· Kurıe Ala Fulan Ve Ene Esme'u
· Subâ'iyyât
· Tedlîsu'l-Kat’
· Tukullime Fîhi
· Yuzkeru
· Eceztu Li'l-Mevcûdîn
· Lem Ecid Lehu Aslen
· Merfû'an
· Nakale-i Hadîs
· Sebebu Vurûdi'l-Hadîs
· Semi'tu Fulânen Bi-Kırâ'atî Aleyh

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Rical
· Ma'nen Mütevâtir
· Fısku’r-Râvî
· Rîvâyetu'd-Darîr
· Kutub-i Mevdu’at
· Meratibu's-Sahîh
· Mustedrek
· İttisal
· Leyse Bi-SikaTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 3826 defa okundu. Son takip: 14.10.2018 - 05:12


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Hayrun · Yu'teberu Bi-Hadîsihî · Ruvînâ · Lâ Yesıhhu · Adlun Hâfizun · Tasliye · Lem Yesbut · Udûl · Rubâ'iyyât · Yuktebu Hadîsuhu · Lâ A'rifuhu Bi-Hâze'l-Lafz · Nebbe'enâ Fulan Kıra'aten Aleyh · İcazet · Semi'a · Teşdîd · Ahz Ve Tahammül · Sebtun-Sikatun · Yekzibu · İlm-i Ahbâr · Garîbi'l- Mutlak · Ekseru's-Sahâbe Hadisen · Ashâbu'l-Elfeyn · Muhtelefun Fîhi · Hasen Li-Zâtihî · İlhak · Mu'allel · Hadîs-i Nebevî · Ta'lîk Meczûm · Fıkhu'r-Râvî · Sad · Mubtedi · Kizb Ale'r-Resûl · Merdûdu'l-Hadîs · Mustahrec · Mâ Akrabe Hadîsehu · Tahsîn · İcâze Mücerrede Ani'l-Munâvele · Teğayyera Bi-Âhirih · Mutâba' Aleyh · Haber-i Aziz · Tâlîb · Fîhi Şeyun · Lâ Yuktebu Hadîsuhû · Edâ Lafızları · Uluvv · Hadîsi İlâhî · Haddesenâ Sâhibun Lenâ · Es-Sunnetu'n-Nebeviyye · Fîhi Da'fun · Tesmî
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · el-Kutubu'l-Erba'a · İndenâ · İ'câm · Ehlu'l-Bid'a · Sevvâ · Kara'tu Alâ Fulân · İrsâl-i Zahir · Delâ'ilu'n-Nubuvve · Adlun Dâbitun · Ebu Dâvud · Abâdile · Âdil · Darîr · Tahvîk · Gâmız · İleyhi'l-Munteha Fi'l-Kizb · Mucâz Leh · Istılâhât-ı Hadîsiye · İlm-i Ahbâr · Haber-i Meşhur · İsnad Tedlisi · Ve Âharu · Zabıt · Mutâba'a Kasıra · Haddesenâ Muzâkereten · Leyse Bi-Umde · Vecedtu Bi-Hatti Fulân Ve Ecâze Lî · Suveylih · Müselsel Bi'l-Hilf · Yekzibu · Fîhi Mekalun · Merfû'an · Lâ Yuktebu Hadîsuhû · Silsiletu’z-Zeheb · Sahîh Li-Zâtihi · Fi's-Sahîh · Cevdet

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber