Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Cüz
· Tevâtür
· Salih
· Fasık
· Zındık
· Ashâb-ı Suffe
· Hafız

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Câ'e An Fulân Mevkûfen
· Mesânîd
· Müselsel Bi'l-Kavl
· Muttefekun Alâ Terkihî
· Neseb
· Tahvîk
· Vasalehu
· Yuhkâ
· Azbatu'n-Nâs
· Du'ife
· Eceztu Li-Men Yûledu Lı-Fulân
· Eceztuke İn Eredte

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Sahîh-Garib-Hasen
· Dâru'l-Hadîs
· Kitâbu'l-Ğarîbeyn
· Evhâm
· Kale Lenâ Fulân Kırâ'aten Aleyhi
· Nakale-i Hadîs
· Ruba’î
· Gayru Mensûb
· Esnâ'u's-SenedTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 3355 defa okundu. Son takip: 17.12.2017 - 08:06


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Habberenâ · Tashîh · Mu'ennen · Muvâfakat · Huve Ruknu'l-Kizb · Lehû Ahâdîs Menâkîr · Buldâniyye · Ehlu's-Suffe · Zekera Lenâ Fulân · Mudrecu’l-Metn · İsnad Tedlisi · Mu'an'an · Murselu's-Sahâbî · İ'râbu'l-Hadîs · Leyse Bi-Hucce · Zabt-ı Sadr · Eceztuke İn Eredte · Edâ · Ahkâm · İhtisâru'l-Hadîs · Vecedtu An Fulân · Mislehû Sevâ'en · Esbetu'n-Nâs · İsmâ · Garîbi'l- Mutlak · Sadûkun Yuhti'u · Haddesenâ Mukâtebeten · Emsâlu'l-Hadîs · Fiten · Câ'e Ani'n-Nebî · La Yesbut · Enne Fulânen Haddesehu · Mechûlu'z-Zât · Sika · Metrûku'l-Hadîs · Âdâbu'ş-Şeyh · Leyyinu'l-Hadîs · Belâğ · Ziyadetu's-Sika · Vakf · Sened · Elfâz-ı Câzime · Tasnîf · Ahberanâ İcâzeten · Efrâdu'l-Buldân · Rivayet Bi'l-Lafz · Muttehem Bi'l-Vad’ · Mechûlu'l-Adâle · Mevzu · Cerh Ve Ta'dil İlmi
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Lâ Yus'elu An Mislihî · Tevârih Ve Vefeyât · Misle Hadisin Kablehu Metnuhû Kezâ Ve Kezâ · Ve Bi'l-İsnad · Tercih · Tâlîb · Tardiye · Şâz Bi-Merra · Eceztu Li-Men Yûledu Lı-Fulân · Kutub-i Mevdu’at · İle's-Sıdkı Ma Huve · İlm-i Zarurî · Vehn · Zevâ’id · Mutâba'at-ı Kasıra · Leyse Bi-Umde · Mutâba'at-ı Tâmme · Matrûh · Tusâ'iyyât · Kalîlu't-Tahdîs · Uhdira · Esmâ'u'l-Muhaddisîn · Tabi'ûn · Men Mislu Fulân · Enbe'enâ Muzâkereten · Vahy-i Gayr-ı Metluv · Yuhkâ · Mesânîd · Garîb-i Nisbî · Kizb Ale'r-Resûl · Garîbu'l-İsnâd · Lem Yuced Lehu Asl · Merâtibu'l-Cerh · Tedlîsu'l-Bilâd · Fi's-Sahîh · Tazbîb · Tevâtür-ü Manevî

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber