Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Cüz
· Tevâtür
· Salih
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe
· Hafız
· Hadis

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Eczâ'u'l-Hadîs
· Enşedenâ
· Leyse Bi-Zâke'l-Kavî
· Menşe'u's-Sened
· Mucma' Alâ Da'fıhî
· Muntezihu'l-İsnad
· Mutarrahu'l-Hadîs
· Sadûkun İn-şâ'allah
· Sunâ’î
· Ta'lîk Bi-Sîgati't-Tashîh
· Tedlîsu'l-Bilâd
· Teferrede Bihî Fulân An Fulân

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Ahberanâ Muşâfeheten
· An'ane
· Âfet
· El-Etbâ
· Ademu's-Subût
· Akrân
· Lahak
· Âdâb
· TahrîcTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 3040 defa okundu. Son takip: 22.03.2017 - 10:36


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Eser · İrsal · Mahalluhu's-Sıdk · Elfâz-ı Cerh Ve Ta'dîl · Ma'ruf · Meçhulün · İntiâ'u's-Sened · Eceztu Li-Men Kale La İlahe İllallah · Sahâbî Mürseli · Ziyâdâtu's-Sikât · Yerfau'l-Hadîse · Avâlî · Tasnîf · Lâ Yu'teberu Bihi · Yu'teberu Bi-Hadîsihî · Muttefekun Aleyh · Ahberanâ Fulân Bi'l-Kırâ'ati Aleyhi · Sünen Tirmizî · Hadis Tarihi · Lâ Yutâbâ' Alâ Hadîsihî · İlle Gâmıda · Kizb Ale'r-Resûl · Lem Ekıf Lehu Alâ Asl · Eceztu Leke (Li Fulân) Mâ Sahha Ve Ma Yesihhu Min Mesmû'âtî · Darîr · Lâ Yus'elu Anhu · İnfirad · Şuyuh Tedlîsi · Haddesenî Gayru Vâhid Min Ashâbinâ · Kezzâbun Yekzibu · Lem Yerid Fîhi Şey · Mu'allil · Ağrabe Bihî Fulân · Lafzen Mütevâtir · Meşhur Âhad · Lâ Yus'elu An Mislihî · Lehû Mâ Yunker · Musâvât · Eceztu Ehle Zemânî · Mubhemu't-Ta'dîl · İhrâc · Fî Hadîsihî Da'fun · Ahvâlu'r-Ruvât · Sebtun-Sebtun · Müselsel Bi'l-Kavl · Fîhi Mekalun · Da'îfun Cidden · Ashâbu'l-Kutub · Yesrıku'l-Hadîs · Ahkâm Hadîsleri
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Lâ Yesbut Fıhı Şey · Es-Sunnetu’l-Kavliyye · İbdâl-i Nazil · Da'îfun Vahin · Taktî'u'l-Hadîs · Cemâ'at · Sebebu'l-Hadîs · Hadîsi İlâhî · Şekku’r-Râvî · İlm-i Hadîs · Eceztu Li-Men Yûledu Lı-Fulân · Hasenu’l-İsnâd · Hıfz · Vaddâ'un Yeda'u · Azbatu'n-Nâs · Mesânîd · Fısku’r-Râvî · Merâsîlu's-Sahâbe · Ashabu's-Sunen · Du'afâ · Eceztu Li-Men Yeşâ'u Fulân · Şâfehenî · Muksirîn-i Sahabe · Süneni Erba'a · İsnad Tedlisi · Mukarebu'l-Hadîs · Kalb Fi'l-Metn · · Kas · Enne Fulânen Kale · Mercûh Aleyh · Ashâbu'l-Mi’e · Mutkin · Mahrec · Akva'l-Esânîd · Cemâ'a · Esahhu’l-Ahâdîs

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber