Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 4. yilinda
MC ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kütübü Sitte
Kuran ve Hadis
Buhari Hadis Kitabi
SPONSOR LINKLERI
Secme Konular
· Gaflet
· Sahih-i Buhârî
· Kudsi Hadis
· Tevâtür
· Cüz
· Salih
· Zındık
· Fasık
· Ashâb-ı Suffe
· Hafız

Burayada Bak
· Akıl
· Mubtedi
· Tarahû Hadîsehû
· Sahibu'l-Hadîs
· Tarahûhu
· Yenmîhi
· Cehâletu'l-Vasf
· Da'îf
· Da'îfun Vahin
· Du'ife
· Eceztu Leke Cemî'a Merviyyâtî
· Eceztuke İn Eredte
· Enne Fulânen Kale
· El-Etbâ
· Fîhi Halfun

Son Okunanlar
· Fulân Yus'elu Anhu
· Tukullime Fîhi
· Ta'anû Fîhi
· Mu’allak
· Lehû Menâkîr
· Hâzihî Rivayeti
· Tıbb-ı Nebevî
· El-Kutubu’s-Seb’a
· İdâl
· AhkâmTüm Konular     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü W V Y Z
KÜTÜBÜ SİTTE HADİSLERİNDE ARAMA YAP
Fasil Ravi Konu Hadis

Fulân Yus'elu Anhu

“Falan da nasıl diye sorulur mu?” anlamına gelir. Ta'dil lafızlarından biri olup ravilerin adalet ve zabt yönlerinde güvenilir ve yüksek derecelerde olduğunu ifade eder. Ta'dilin birinci mertebesinde yer alır.

Bir ravi hakkında fulân yus'elu anhu denilerek adalet hükmü verilmişse o ravi her bakımdan güvenilir demektir. Hadisleri makbuldür.

Bu ta'dil lafzıyla aynı manaya gelmek ve aynı mertebede olmak üzere fulânun lâ yus'elu anhu (falanca sorulmayacak biridir) ta'dil lafzı da kullanılır.


12.02.2009 tarihinden beri 3526 defa okundu. Son takip: 23.03.2018 - 12:09


Kuran Kerim ve Hadis şerifler üzerinde bilgi ve yazılarınızı paylaşmak için yeni projemiz olan KuranveHadis.COM sitemize üye olunuz. Piyasadaki yerden bitme hadis düşmanlarına karşı siz de bu yeni sitemizin gelişiminde destek olunuz.· Muhkem · Eceztu Li'l-Mevcûdîn · İcaze Li'l-Mu'ayyen Fî Gayrı Mu'ayyen · Ahberanâ Fulân Bi'l-Kırâ'ati Aleyhi · Sünen Nese'î · Kitâbetu’l-Hadîs · Hadis Tedvini · Leyse Bi-Umde · Şibhu'l-Vad' · Ta'lîk Bi-Sîgati't-Temrîz · Cerh Sebepleri · Edeb · Cerh · Lâ Ahade Esbetu Minhu · Yerfau'l-Hadîse · İntikâd-ı Esânîd · Mukillîn-i Sahabe · Terekûhu · Matrûhu'l-Hadîs · Muhtelefun Fîhi · Mervî · Merdûd Âhad · Sâlihu'l-Hadis · Tarih · Maklûbu'l-İsnâd · Ahvâlu'r-Ruvât · İbdâl-i Nazil · Ecvedu'l-Esânîd · Âdâbu'l-Muhaddis · İntikad · Ahberanî's-Sıka · Kussâs · Kalb · İstişhad · Meçhulün · Ashâb-ı Sünen · Kuna · Ta'lîk Meczûm · Hafız · Lehû Ahâdîs Menâkîr · Âfetuhû Keza · El-fiten Ve Eşrâtu's-Sâ'a · Fıkhu'r-Râvî · Ka-Senâ · Haddesenâ Fulân Kıra'aten Aleyhi · Azbat · Fe'ale Fulân · Gâmız · Musannef · Sünen Dârimî
· Akıl · Mubtedi · Tarahû Hadîsehû · Tâbi · Leyse Bi's-Sika · Tesmî · Ta'lîk Meczûm · Yekzibu · Haddesenâ İcazeten · Zâhibun · Mursil · İsnâd-ı Âli · İcâze Mâ Lem Yetehammelhu'l-Mucîz · Nâsihu'l-Hadîs Ve Mensûhuhû · Nisbe · Raffâ · Tevârih Ve Vefeyât · İlhak · İbdâl · Ruvînâ · Tashîf · Garâbet · Lafzı Tevatür · Tabâkutu's-Sahâbe · Gayru Sâbit · İcâze · Ka-Senâ · Lehû Ahâdîs Menâkîr · Etkan · el-Kutubu's-Sitte · E'imme Sitte · Cerh Ve Tadil Lafızları · Haber-i Âhad · Leyse Bi-Zalik · Mutaba'a Nâkısa · Sadûkun Lehû Evhâm · Müselsel Bi'l-Hilf · Erselehû Fulân · Muhmel · Ale'l-Mesânîd

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Saglik Şiirler Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Haberler Oyun Resimler Ilahiler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
Üniversite taban puanları ilmihal Rehber